Vivo X100 serisinin tüm özellikleri netleşti

Vivo’nun X100 serisi, markanın en yeni amiral gemisi akıllı telefonları olarak karşımıza çıkıyor. Resmi duyuru yaklaşırken, geçtiğimiz haftalarda paylaştığımız tüm söylentileri ve sızıntıları detaylandıran geniş bir toplama yazısı hazırladık. Bu, X100, X100 Pro ve X100 Pro+ modellerinden ne beklenebileceği hakkında iyi bir fikir veriyor olmalı.

Tasarım ve Ekran Yüksek kaliteli cihazlar oldukları için Vivo X100 serisi, premium bir tasarımla piyasaya sürülecek. Önceki raporumuzda, X100 serisinin renk seçeneklerini ortaya çıkaran hem sızdırılan hem de resmi tanıtım posterlerini ele aldık. Bu görseller, sadece renkleri değil, yaklaşan akıllı telefonların tasarımını da ortaya koyuyor. X100 Pro modelleri, Star Trail Blue, Sunset Orange, White Moonlight ve Cheyne Black olmak üzere dört renk seçeneğiyle piyasaya sürülecek. Turuncu varyantın arka panelinde yapay deri bulunacakken, diğerleri cam arka panele sahip olacak.

Vivo X100 serisinin tüm özellikleri netleşti

Vivo X100 Pro Arka tarafta çoklu kameraları barındıran büyük dairesel bir kamera adası görülebilir. X100 Pro serisinin kavisli kenarlara sahip olması bekleniyor. Ön tarafta ise Vivo X100’ün 120Hz yenileme hızı ve Full HD+ çözünürlük sunan 6.79 inç AMOLED ekran ile gelmesi söylentiler arasında. Daha yüksek uçlu Pro ve Pro+ varyantlarının da aynı ekran boyutuna sahip olması bekleniyor, ana ayrım olarak kavisli kenarlar öne çıkıyor. Üç model de öz çekim kamerası için merkez hizalı bir delikli kesime sahip olacak.

Cihazlar dışarıdan benzer görünse de, farklılıklar dahili bileşenlerde ortaya çıkıyor. Temel X100 ve X100 Pro modellerinin MediaTek Dimensity 9300 SoC özelliklerine sahip olması bekleniyor. Bununla birlikte, yakın zamanda bir GeekBench gözlemi, X100 Pro’nun Snapdragon 8 Gen 1 varyantı ile gelme ihtimalini ortaya koydu, ancak bu oldukça olası görünmüyor. Son olarak, en üst uç X100 Pro+ varyantı Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 SoC özelliğine sahip olacak. İlginç bir şekilde, bu akıllı telefonlar LPDDR5T RAM özelliğine sahip ilk cihazlar olacak. Bu hafıza, LPDDR5X modüllerine göre %13 daha hızlı performans vaat ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir