Uzman Görüşü: Bu 3 Kripto Para Düşünmeden Alınır!

Kripto piyasası, yıla büyük bir ralliyle birlikte iyimserlikle başladı. Buna rağmen, kripto piyasası 2024’ün ilk ayını düşüş trendinde geçirdi. Buna rağmen, bu yıl kripto endüstrisi için heyecan verici olmaya devam ediyor. Çok sayıda önemli gelişme gerçekleşecek. Birçok kripto para biriminin önümüzdeki aylarda yükselmeye başlaması muhtemel. Kripto uzmanı Andreja Stojanovic, riskleri ve potansiyeli dikkate alarak, bilgili bir kripto yatırımcısının portföyünde yer bulması gereken 3 kripto parayı açıklıyor.

İlk sıradaki kripto para: Solana (SOL)

Son zamanlarda Solana, bazılarının Blockchain’in ve tokeninin şu anda her zamankinden daha güçlü olduğunu tahmin etmesiyle biraz yuvarlandı. Aralık’ta, Non-Fungible Token (NFT) satışları açısından alandaki ana rakibi Ethereum’u (ETH) geride bıraktı. Bu süreçte 600.000 yeni aktif adres ekledi. Ocak ayında SOL işlem hacmi yıllar sonra ilk kez 1 trilyon dolar eşiğini aştı. Son olarak, Şubat’ın hemen başında, tek günlük 2 milyar dolar tutarında giriş gördü.

Tuhaf arbitraj meraklılarının da dört gözle beklediği bir şey var. Çünkü, Saga akıllı telefonlarını sattıktan sonra, projenin arkasındaki ekip ikinci kripto telefonunu piyasaya süreceğine söz verdi. Bu arada, SOL kripto piyasasında da iyi bir performans sergiliyor. Token, Aralık sonlarında biraz buhar kaybettikten sonra tekrar buhar toplamaya başladı. Son bir ayda %8,76 oranında artış gösterdi. Ayrıca, son 24 saatlik işlemlerde %6,47 oranında yeşil renkte seyretti. Yazı sırasında SOL 101,24 dolar seviyesinde işlem görüyordu.

SOL YTD fiyat grafiği.

Solana’yı Chainlink (LINK) takip ediyor

Chainlink’in gücü, birçok açıdan, merkezi olmayan bir oracle hizmeti olarak benzersiz rolünde yatıyor. Halihazırda iyi kurulmuş olsa da, giderek daha fazla geleneksel şirketin Web3 dünyasına girmesiyle muazzam bir büyüme potansiyeline sahip. Bu düşünce, Vanguard gibi geleneksel olarak kripto paralara düşman olan şirketlerin aktif olarak kripto para piyasasına girmesiyle daha da güçleniyor.

Son olarak, yalnızca fiyat hareketlerine bakıldığında, LINK 2024’teki en güçlü tokenlardan biri oldu. Aslında, çoğu büyük kripto para 1 Ocak’tan bu yana kırmızıdayken, LINK yılbaşından bugüne (YTD) %25,18 yükseldi. Son 30 günde %34,19, geçen hafta %19,01 artış gösterdi. Ayrıca LINK, son 24 saatte %2,05 artışla 18,70 dolardan işlem görüyordu.

LINK YTD fiyat grafiği.

Son sırada lider kripto var Bitcoin (BTC) var

Lider kripto 2023’ün 4. çeyreğindeki önemli bir artış gördü. Ayrıca, SEC’in Amerika’nın ilk spot BTC ETF’lerini onaylamak üzere olduğuna dair beklentiler 2024’ün başında Bitcoin için destekleyici oldu. Buna rağmen, BTC 1 Ocak’tan bu yana mücadele ediyor. Bu doğrultuda, YTD performansı ancak yakın zamanda pozitife döndü. Toplamda BTC son 52 haftada %95,31, 2024’te %1,48 ve geçen hafta %4,22 artış gösterdi. Son olarak, son 24 saatte %4’tn fazla yükseldi.

BTC YTD fiyat grafiği.

Yine de Bitcoin, yaklaşan halving olayını çevreleyen iyimserlik sayesinde güçlü bir seçim olmaya devam ediyor. Çünkü, halving tarihsel olarak kripto para biriminin on kat ile yüz kat arasında herhangi bir yerde yükselmesini sağladığı bir süreç. Gerçekten de birçok analist BTC’nin halving’ten önce büyük bir ralliye girmeye hazır olduğunu söylüyor. Son olarak, Ark’tan Cathie Wood’un, Bitcoin’in yavaş ama emin adımlarla başlıca değer deposu olarak altının yerini alacağına inandığını ifade etti. Böylece, Bitcoin’in ‘dijital altın’ olarak ünü daha da arttı.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir