The Weeknd’den Gazze’ye 2,5 milyon dolarlık yardım

The Weeknd sahne adıyla tanınan Kanadalı şarkıcı ve Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP) İyi Niyet Elçisi Abel Tesfaye, Gazze’ye 2,5 milyon dolar yardımda bulunacak. WFP’den yapılan yazılı açıklamada, Tesfaye’nin Gazze’ye yönelik 2,5 milyon dolarlık yardımının yaklaşık 4 milyon gıda paketine tekabül ettiği, bu yardımın 173 bin Filistinliye iki haftalık gıda tedariği sağlayacağı belirtildi.

Anadolu Ajansı’nın aktardığına göre, açıklamada ayrıca, Tesfaye’nin yardımının “açlığın eşiğinde olan 1 milyon Gazzeli”ye yardım ulaştırma çabalarına önemli destek sağlayacağı ifade edildi. WFP’nin şimdiye kadar yaklaşık 764 bin Filistinli’ye gıda yardımı sağladığı belirtilen açıklamada, özellikle çatışmaya “insani ara” verildiğinde yardımların artırıldığı aktarıldı.

‘GAZZE’DEKİ AÇLIKLA MÜCADELE EDEBİLMEK İÇİN YARDIMLARIN ARTMASI GEREKİYOR’

Açıklamada ifadelerine yer verilen WFP Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Doğu Avrupa Bölge Direktörü Corinne Fleischer, “Gazze’deki insani facia tahmin edilenin çok ötesinde. WFP yoğun çaba sarf ediyor ancak Gazze’deki açlıkla mücadele edebilmek için yardımların çok ciddi şekilde artması gerekiyor” ifadelerini kullandı. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir