Doğal bir hazine gibi! Sivilcelerle de savaşıyor, zihni de geliştiriyor

SİVİLCELERLE MÜCADELE EDER

Araştırmalara göre şiddetli sivilcesi olan hastaların kan dolaşımında yaklaşık yüzde 9 daha az E vitamini görülüyor. Cilt koşullarını iyileştirmek için badem yemek, bilim tarafından desteklenen, uzun süredir devam eden, Orta Doğu’ya özgü bir tedavi olarak biliniyor. Badem, yüksek seviyedeki omega-6 yağına dayanabilirseniz, sivilceleri iyileştirmenize ve cildinizi gençleştirmenize yardımcı olabilecek E vitamini ve antioksidanlarla doludur.

DİYABET TEDAVİSİNE YARDIMCI OLUR

Araştırmalar tip 2 diyabet hastası olan hastaların, günlük olarak badem yiyerek fiziksel durumlarının iyileştiğini görme ihtimalinin yüksek olduğunu gösterdi. “Kötü kolesterolü” düşürerek damarların tıkanmasına yardımcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda içerdiği mineraller sayesinde kan şekerinin düşmesine de katkıda bulunuyor.

DOĞUMDAN SONRA İYİLEŞMEYE YARDIMCI OLUR

Badem, birçok diyetin önemli bir bileşenidir ve kadınlara doğumdan sonra çabuk iyileşmelerine ve çatlakları önlemelerine yardımcı olması için sıklıkla tavsiye ediliyor.

BEBEKLERİN ZİHİNSEL GELİŞİMİNE YARDIM EDER

Badem beyin aktivitesini geliştirebilir. İspanyol bilim adamlarının 2 bin 208 hamile kadını gözlemleyerek yaptığı araştırmaya göre, haftada 74 gram badem tüketmek bebeğinizin daha akıllı olmasını sağlayabilir. Çocuklar daha sonra 1, 5 ve 8 yaşlarındayken izlendi. Anneleri hamilelik sırasında badem yiyen çocukların IQ testlerinde daha yüksek puanlar aldığı görüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir