B Sınıfı Ehliyetle Kullanılabilecek Motosikletler ve Fiyatları

B sınıfı ehliyete sahip olanlar artık 125 cc’ye kadar olan motosikletleri kullanabilirler. Bu kararla birlikte, B sınıfı ehliyetle kullanılabilecek en popüler modeller şunlar.

Eğer motosiklet deneyiminiz yoksa, başlangıç için otomatik vitesli scooter modellerini tercih edebilirsiniz. Honda, bu konuda öne çıkan bir markadır. Son 9 yılda Türkiye’nin en çok motosiklet satan markası olmuştur. PCX modeli, 125cc sınıfında en tanınanlardan biri.

Yamaha da Nmax modeli ile dikkat çeker. Bu model, dünya genelinde beğeni toplamaktadır. Nmax 125’in fiyatı ise 132 bin TL.

Fiyatlar 50 bin TL’den başlamaktadır. Örneğin, Kanuni tarafından ülkemizde montajlanan Trodon modeli, tasarımı ve fiyatıyla dikkat çekicidir. Fiyatı 52 bin liradır ve 60 aya varan ödeme seçenekleri sunuyor.

Yerli üretim RKS’in Pride modeli, klasik çizgileriyle dikkat çeker ve fiyatı 54.500 lira.

Kalite ve fiyat performansı açısından dikkat çeken markalardan biri de Kymco’dur. Agility S 125i modeli için fiyat etiketi 135 bin liradır.

Scooter tarzından hoşlanmayanlar için vitesli modeller de mevcuttur. Örneğin, Honda CB125F modeli, 1.8 litrelik yakıt tüketimi ile dikkat çekmektedir ve fiyatı 99.500 liradır.

Yerli üretim RKS’nin TNT 125Pro modeli ise 61.580 lira ile en uygun fiyatlı modellerden biridir.

125cc sınıfında fiyatı ve performansıyla dikkat çeken bir diğer model ise KTM 125 RC’dir. Tek silindirli motoruyla 15 beygir güç ve 12 Nm tork üretir ve fiyatı 240 bin TL’dir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir