11. Uluslararası Antakya Film Festivali basına tanıtıldı

Metin “İlk defa bir festival, en konforsuz bununla beraber en iyileştirici durumu vaad ediyor”
‘Antakya Varsa Ben de Varım’ mottosuyla yapılacak festivalin hangi şartlarda gerçekleştirileceği aktarılan festival koordinatörü Atakan Metin “Festivale gelmek isteyenler öncelikle alıştıkları günlük konforlarını unutmalılar. Empatiyi yerinde yapmak için çok iyi bir fırsat. Uzaktan destek, iyi niyet gösterisi hepsi makul ancak durumu yerinde görmek isteyenler, emin olun çok farklı dönecekler kendi rutinlerine. Film festivali standartlarını elde ettikten sonra tamamlamaya çabalıyoruz ancak bu yıl özel Antakya’ya sanatla, sinemayla şifalanmaya devam ediyor. İlk defa bir festival, en konforsuz bununla birlikte en iyileştirici durumu vaad ediyor” dedi. Metin, Kültür Bakanlığı’na, saha organizasyonunu yapan CefWorks ekibine, Antakya’ya basın ulaşımını sağlayan Datassist’e, sektörel buluşmaların öncüsü Prof Dr Emin Önder’e, su ihtiyaçlarını karşılayan Sultan Su’ya, basın toplantısının organizasyonunu gerçekleştiren İBB temsilcilerine, basın destekçileri; ekranom, Different effect, bidolu sinema, deepdeets, Bültenx, arka pencere, estyapım, world of Türkiye ve sistem9’a, festival gıda tedarikçisi Balaban Dondurma’ya ve tüm katkılarına teşekkür etti.

 Oflazoğlu: “Film gösterimleri konteyner kentlerde ve çadır yerleşkelerinde”
Festival Başkanı Mehmet Oflazoğlu yaptığı konuşmada film gösterimleri ve etkinlikler hakkında şu bilgileri verdi: “Filmlerimiz Koç Konteyner Kent Amfi Sahne, Koç Konteyner Kent Kongre Salonu, Dostlar Yerleşkesi / Serinyol, Zübeyde Hanım Konteyner Kent / Samandağ, Tmmob Sosyal Etkinlikler Çadırı İskenderun da gerçekleştirilecek. 
Etkinlikler: “Zeynep Öykü Arp Konseri ve Uçaneller Kukla Tiyatrosu”
Etkinliklerimiz ise; Açılış töreni ve Ödül töreni Koç Konteyner Kent, Uçaneller Kukla Tiyatrosu Koç Konteyner Kent, Zeynep Öykü Arp Konseri Dostlar Yerleşkesi / Serinyol, “Senaryoda ‘Tip ve Karakter’ Atölyesi / Dr. Ersin Aycan (İnönü Üniversitesi radyo, televizyon ve sinema bölümü) Koç Konteyner Kent’, Teoman Kumbaracıbaşı Konseri Koç Konteyner Kent’ ise ertelenecek. 

Festivalde bir ilk: “Sektörel Buluşmalar”
Festivalin 11’inci yılında ilk defa sektörel buluşmalar kaydeden Oflazoğlu’na ayrıntılar şöyle aktarıldı. “15 Ekim Pazar günü sektörel günlerimizi Prof Dr Emin Önder hocamızın sayesinde başlatıyoruz. ‘Ruhsal Dayanıklılık ve Sosyal Destek’ Etkinliği ile ilgili alt gelişmeler ile bugün izleyicilerimizi Koç Konteyner Kent’e bekliyoruz.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir