Pixel 8 Pro’nun canlı görüntüsü sızdırıldı

Reddit‘te merakla beklenen Google Pixel 8 Pro‘ya dair canlı görüntülerin ortaya çıktığı gözlemlendi. Bu görüntüler, cihazın tasarımına daha yakından bakma imkanı veriyor ve bazı önemli özelliklerini gözler önüne seriyor. Bu görüntülerin, Google’ın cihaz ekibinden test için alınmış bir prototip olduğu iddia ediliyor ve önceki duyumları doğruluyor.

Pixel 8 Pro‘nun tasarımında, dikkat çeken bir değişiklik, önceki Pixel telefonlarda bulunan geleneksel “G” logosunun yerine, cihazı benzersiz kılan ilginç bir desenin eklenmiş olması. Ortaya çıkan görüntüler, telefonun arka tasarımını ve cihazın birleşik, hap şeklinde bir kamera modülüne sahip olduğunu gösteriyor. Bu modül, cihazın üç kamera sistemini barındırıyor. Kameraların yanında bir mikrofon, bir LED flaş ve ilginç bir ek olarak bir IR termometre sensörü bulunuyor. Bu Uzak Kızılötesi (FIR) termometrenin, çeşitli senaryolarda kullanılabilecek sıcaklık ölçme yetenekleri sunacağı düşünülüyor.

Pixel 8 Pro’nun canlı görüntüsü sızdırıldı

Pixel 8 Pro‘nun bootloader ekranı, cihaz hakkında ilginç detayları da gözler önüne seriyor. Bu ekran, “husky” ve “recurrent” adlarındaki bootloader’ı belirtiyor. Ayrıca, arka kısımda bulunan “Zuma” yazısı, Pixel 8 Pro’yu güçlendirecek olan Tensor G3 yonga setine işaret ediyor. Google tarafından geliştirilen bu özel yonga setinin, performansı ve verimliliği artıracağı düşünülüyor.

Bootloader ekranı ayrıca, cihazın 12GB Samsung LPDDR5 RAM ve 128GB SK Hynix depolama ile donatıldığını belirtiyor. Cihazın kamera yapılandırmasının, 50MP birincil sensör, 64MP ultra geniş açılı kamera ve 5x yakınlaştırma yapabilen bir telefoto lens içerdiği söyleniyor. Google Pixel 8 serisinin bu yılın ilerleyen dönemlerinde, muhtemelen Ekim ayında piyasaya sürüleceği bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx