‘Global marka için yolculuk sürüyor’

28 Şubat – 1 Mart tarihlerinde Almanya’nın Nürnberg kentinde düzenlenen Enforce Tac Savunma ve Güvenlik Ekipmanları Fuarı’nda CANiK, ürünlerini sergiledi. Şirketten yapılan açıklamada, “Global marka gücünü sürdürmeye devam eden CANiK, Almanya’daki fuarlarda başarısını bir kez daha tescilledi” denilerek kolluk kuvvetleri ve silahlı kuvvetlere yönelik gerçekleşen fuarda, CANiK’in standının büyük ilgi gördüğü kaydedildi.

Fuarda CANiK’in 12.7 mm çapındaki M2 serisinde yer alan hızlı değiştirilebilir namlulu sürümü ve daha yüksek atım hızına sahip versiyonu CANiK M2F tanıtıldı. Yine aynı fuar kapsamında CANiK’in 2022 yılında satın alarak ekosistemine dahil ettiği İngiliz şirketi AEI System’in 30×113 mm orta kalibre topu olan VENOM LR’nin tanıtımı yapıldı. CANiK Genel Müdürü C. Utku Aral şunları söyledi:

“Almanya’nın Nürnberg şehrinde gerçekleşen iki önemli fuarda yer aldığımız için çok mutluyuz. Bugün tüm dünya, Türkiye’nin savunma sanayinde ne kadar geliştiğine ve nasıl bir hızla gelişmeye devam ettiğine şahitlik ediyor. Bizler bu başarının bir parçası olmaktan onur duyuyoruz.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*