Erdoğan’dan bir sabah tweet’i daha: Safsata, sinsi, bühtan

28 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimine üç gün kaldı. Propaganda için Twitter hesabını daha etkin kullanan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu sabah saat 09.23’te yine bir tweet attı.

Birinci turu ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’nin sonuçlarını değerlendiren Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

– Ülkemizin içinde bulunduğu seçim süreci sayısız hakikatin anlaşılmasına vesile oldu. 14 Mayıs’ta sandıkta Türk demokrasisinin gücünü görmekle kalmadık, aynı zamanda “algı balonlarının” sönmesine de şahitlik ettik.

– Peki, neydi bunlar? Türkiye’ye atılan “diktatörlük” iftiralarıydı. Kendi ülkelerinde seçmenin yarısını bile sandığa götüremeyenler tarafından yürütülen karalama kampanyalarıydı.

– Bizlerle ilgili uluslararası basında yapılan sinsi psikolojik harekâtlardı. Muhalefetin meydan meydan tekrarladığı yalanlar ve bühtanlardı. CHP Genel Başkanı ve şürekâsının körüklediği korku siyasetiydi. İşte 14 Mayıs gecesi sandıkta tecelli eden iradeyle tüm bunları boşa çıkardık.

“DERGİ KAPAKLARINDAN AYAR”

– Diktatörlük iddialarının tamamen safsatadan ibaret olduğunu gösterdik. Milletimize dergi kapaklarından ayar verilemeyeceğini gösterdik.

– Türk Milletinin iradesine zincir vurulamayacağını gösterdik. Yalan, iftira ve korku siyasetiyle seçim kazanılamayacağını gösterdik. Nefret söylemleriyle milletin gönlüne girilemeyeceğini gösterdik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir