Attığım kovanlar Erdoğan’a mesajdı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sözcü TV’de Liderler Özel programında Sözcü Medya Grubu Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk, Sözcü Gazetesi Yazarı Aytunç Erkin ve Sözcü Televizyonu Moderatörü Serap Belovacıklı’nın sorularını yanıtladı.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı binasının penceresine kurşun isabet etmesinin ardından, partisinin TBMM grup toplantısında kürsüye koyduğu kovanlarla ilgili açıklamalarda bulunan Akşener,

“Öncelikle onlar mermi değil kovandı. Kovan olduğunu söyleyeyim, yanlış anlaşılmasın. Çünkü ben eski İçişleri Bakanı’yım. Oraya mermi koyduğum zaman başka bir manası olur. Kovan koyduğunuz zaman o mermiyi atanlara mesajdır.

Türkiye’de çok uzun bir zamandır gazeteciler saldırıya uğruyor, siyasi partilerin genel başkanları, örneğin Sayın Kılıçdaroğlu lince uğruyor… Selçuk Özdağ ölümden döndü. Benim basın danışmanım Sayın İde saldırıya uğradı. İstanbul İl Başkanımız yumruklandı. Benim evim basıldı. Gencecik bir akademisyen katledildi Ankara’da. En son çok ilginç bir biçimde partimizin İstanbul il başkanlığı kurşunlandı.

“ERDOĞAN’A MESAJIMDIR”

Böyle bir durumda birincisi benim bütün mesajım bu ülkeyi yöneten, o kovanların tamamı, Sayın Erdoğan. Şu anda bu ülkenin Cumhurbaşkanı, hepimizin canını, namusunu, şerefini korumakla mükellef bir kişi. Sayın Erdoğan’a mesajdı. Tehdit anlamında değil. ‘Baktıklarını, göz yumduklarını gör…’

Kutudan alıp attıklarım ise… Kadınlar bilir bunu, mesela Güneydoğu’da ailelerin kavgasını ya ailenin en genci ya da ailenin en yaşlısı engeller. Çıkarır eşarbını, tülbentini atar yere, o açık başı görmemek için bütün erkekler arkasına döner, mecburen barışırlar.”


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir